- Jest to kolejny wyjątkowy moment, jeśli chodzi o gospodarkę. W 1990 roku weszliśmy w nową ekonomię, w 2004 roku weszliśmy do Unii Europejskiej, a teraz pandemia tworzy przed nami nowy świat - Grzegorz Dzik, przedstawiciel prezydium konkursu.

Ekologia w biznesie staje się dziś coraz bardziej istotna. W kategorii Firma Świadoma Ekologicznie zostały nominowane firma ZPAS S.A., firma NTI Sp. Z o.o. oraz firma Pneumat.

-Świadomość ekologiczna jest dziś konieczna w prowadzeniu biznesu. Nowoczesność przekłada się na działalność firmy teraz, a także na młode pokolenia - dodaje Ewa Nowak-Iskra, przedstawiciel mecenasa konkursu.

Nagroda dla samorządu wspierającego biznes powędruje do jednego z trójki nominowanych, a są to gmina Głogów, gmina Jawor i powiat Wrocławski. 

-Na Dolnym Śląsku udało nam się stworzyć złoty trójkąt - biznes, samorząd i nauka. To sprawia, że dziś nasz region jest jednym z najlepiej rozwijających się regionów Unii Europejskiej - tłumaczy Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. 

Jak podkreślają organizatorzy kandydatur do tegorocznych gryfów jest mniej, a wszystko za sprawą niechcianego gościa.

- Generał COVID sprawił, że świat oszalał na punkcie przyspieszenia cyfrowego. Umiejętność dostosowania się do realiów będzie dla nas w tym roku szczególnie ważna - dodaje przedstawiciel prezydium konkursu.

Najwięcej kandydatur pojawiło się w kategoriach - Dolnośląski produkt roku oraz Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes.

- Tutaj szukaliśmy przełomowych rozwiązań, eksponując ich znaczenie globalne - podsumowuje prof. Andrzej Kaleta, przewodniczący kapituły konkursu.

Gala Dolnośląskich Gryfów odbędzie się 26 października.