- Jesteśmy bardzo zadowolnie z tej frekwencji, do urn udało się około 70% wrocławian, czyli blisko pól miliona - móiw Patryk Załęczny z biura prasowego Urzędu Miejskego we Wrocławiu. 

W poprzednich wyborach prezydenckich frekwencja w stolicy Dolnego sląska nie przekoroczyła 55 procent. Aby w drugiej turze wrocławian przy urnach nie zabrakło prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zapowiedział zieloną nagrodę dla osiedla z najwyższą frekwencją.

- Prezydent Jacek Sutryk wychodzi do mieszkańców z wyzwaniem wyborczym. W wypadku, gdy dwa osiedla będa miały identyczną frekwencje, wtedy będziemy się bezpośrednio kontaktować z radaami osiedla - dodaje urzednik. 

Urząd Miejski we Wrocławiu zapowiada, że drzewa po zasadzeniu będą na bieżąco pielęgnowane, a kwota, którą magistrat chce przeznaczyć na sadzonki to 100 tysięcy złotych. Zdaniem wrocławian każdy pomysł, który zwiększy miejską zieleń jest dobry. 

- To jest 50 dodatkowych nasadzeń, to też nie będą małe drzewa. jedno drzew to koszt około dwóch tysięcy złotych. Chcemy, aby nasze miasto tętniło zielonym krajobrazem - podsumowuje urzędnik.

Druga tura wyborow prezydencki już 12 lipca.