- Juvenia Wrocław rozbiła pule nagród.  Przede wszystkim Alicja Tchórz sportowcem roku, Juvenia Wrocław drużyną roku, trenerem roku Grzegorz Widanka -  są takie lata. Tak jak kilka lat temu sporo tych nagród zdobyła Ślęza Wrocław tak teraz pływaczki Myślę, że słusznie, bo na przestrzeni całego roku pokazały równo formę - mówi Jakub Guder, redaktor Gazety Wrocławskiej.

2019 rok był dla Alicji Tchórch niezwykle udany. Na Mistrzostwach Europy w Glasgow wywalczyła brązowy medal na 50 metrów stylem grzbietowym. Pondato razem z Kornelią Fiedkiewicz, Dominika Sztanderą i Katarzyną Wasick zdobyły tytuł drużyny roku za pierwszy w polskiej hisotrii zsłoty medal  w sztafecie damskiej 4x50 metrów stylem zmiennym.

- Zwątpiłam, że znajdę się w tej najlepszej dziesiątce. Tutaj wygrana. Niesamowite emocje i satysfakcja - komentuje Alicja Tchórz, zwyciężczyni plebiscytu.

Dzieła dopełniła wygrana Grzegorza Widanki, który otrzymał tytuł trenera roku. Widanka na co dzień trenuje młode pływaczki w Juvenii Wrocław.

- Ogromny szacunek dla niego, że jest w stanie z nami tyle wytrzymać - dodają złote medalistki z Glasgow.

Po sukcesach w 2019 roku przed pływaczkami najważniejsza impreza. 2020 jest rokiem olimpisjkim. W Tokio jak zwykle powalczą o najwyższe cele.

 - Przede wszystkim chcieliśbymy się jak największą drużyną Juvenii Wrocław zakwalifikować na te igrzyska. Miejmy nadzieję, że tak się stane. Tam będziemy celować oczywiście w rekordy życiowe, ale chodzi o to, żeby godnie reprezetnować Dolny Śląsk, Wrocław nasz klub i całą Polskę - podsumowuje Kornelia Fiedkiewicz, zawodniczka Juvenii Wrocław.

Plebiscyt od lat jest wspierany przez Urząd Marszałkowski.

- To zawsz jest takie fajne podsumowanie całego roku. Możemy nagrodzić ciężką pracę sportowców. Bardzo się cieszę, że dziś zwyciężyło pływanie. Jest to niezywkle rozwojowa dyscyplina, dlatego ogromnie się cieszę  - kończy Michał Bobowiec, wicemarszałek Wojwództwa Dolnośląskiego.

7. Nocny Wrocław Półmaraton otrzymał miano imprezy roku.