- Za nami próby do Akrobaki Show. W sobotę można spodziewać się wielu emocji, przez spektakl przewieją się różne historie. Obserwujemy motyla, który przemieszcza się po różnych krainach, dzięki czemu na same przygody - mówi Maja Lewicka, reżyserka spektaklu. 

- To przedstawienie jest bardzo specjalne, grają w nim tylko dzieci, żaden dorosły. Dzieje sie bardzo dużo - szarfy, kółka, różnego rodzaju skoki, salta. Naprawdę warto przyjść - dodaje Nina Lipska, grająca pajęczyce.

Akrobaki Show to spektakl grupy Magnifica, która na co dzień prowadzi zajęcia z akrobatyki sportowej dla dzieci i młodzieży. Spektakl powstał z okazji piątych urodzin grupy, a sama grupa z pasji.

- Chyba kwestia spełniania marzeń. Byłe kiedyś akrobatą. Po zakończeniu kariery sportowej występowaliśmy w różnych miejscach. Chciałem zostać w tym świecie. Potem narodził się pomysł, żeby stworzyć bazę szkoleniową dla młodych artystów-akrobatów - przyznaje Paweł Undziakiewicz, organizator przedstawienia.

Sami organizatorzy przedstawienia podkreślają, że akrobatyka sportowa jest jedną z najlepszych dyscyplin w rozwoju młodych sportowców. Pomaga rozwijać koordynację, motorykę, a także gibkość. To jednak nie wszystko. 

- To przede wszystkim zabawa. Do tego satysfakcja, kiedy uda ci się wykonać nowy element. To jest nie do opisania - komentuje młoda akrobatka.

- Spektakl jest nie do opisania. Masa emocji, jaka tam panuje i dotyka widza. Od strachu, uśmiechu, zachwytu. Emocje balansują na ogromnym wachlarzu. Każdy widz wychodzi pod wrażeniem - podsumowuje organizator. 

Sobotnie spektakle rozpoczną się o 14:00 i 16:30 na scenie ATM-u.