W Kobierzyckim Ośrodku Kultury blisko dziewięćdziesiąt dzieci z całej gminy aktywnie spędza ferie zimowe. Podczas zajęć chemicznych uczniowie wykonywali doświadczenia, które w przyszłości mogą zaowocać na szkolnych lekcjach. 

- Myślę, że to może zaprocentować w późniejszym życiu. Nawet jeśli one traz nic nie zapamiętają, to za kilka lat w szkole przypomną sobie, że kiedyś już o tym słyszały. Zarażamy ciekawością do świata - mówi Marcin Chrzanowski, opiekun zajęć chemicznych.

Zdaniem ratownika medycznego na zajęciach z pierwszej pomocy dzieci świetnie dawały sobie radę. Szybko potrafiły wykonać kolejne ćwiczenia. Wszystko po to, aby zawsze być gotowym do pomocy.

 - Staram się ich nauczyć jak pomóc osobie, która jest nie przytomna i nie odycha. Dzieciaki sie dopiero uczą, część z nich już to potrafi, świetnie razem współpracują - dodaje Dominika Biesiada, ratownik medyczny.

Zajęcia plastyczne jak się okazało pobudziły ich wyobraźnie i były spora inspiracją dla samych opiekunów. 

- Podczas zajęć plastycznych robimy różne ozdoby wiszące albo stojące. Każde dziecko dostaje zwierzaka z drewna i własnoręcznie go ozdabia. Pomysłów nie brakuje - zdradza Katarzyna Giebel, opiekunka zajęć plastycznych.

Oprócz rozwoju plastycznych umiejętności dzieci także mogły uczestniczyć w zajęciach sportowych. 

- W trakcie ferii zimowych odbywają się u nas zajęcia dla dzieci z przedszkoli. Jednak grupa kończy zajęcia, pojawia się następna. Cieszymy się, że aktywnie spędzają czas, to nasz cel - podsumowuje Sebastian Słobodzian, pracownik Kobierzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Podczas ferii zimowych w gminie Kobierzyce każde z dzieci znajdzie coś dla siebie.