Przy współpracy Ministerstwa Zdrowia i MInisterstwa Cyfryzacji aplikacja wrocławskich przedsiębiorców i naukowców jest ogólnodostępna. Po krótkiej rejestracji seria pytań umożliwia określenie grupy ryzyka.

Badania przeprowadzane przez naukowców na całym świecie dostarczają kategorii rozpoznania wirusa.  Wypełnienie ankiety w aplikacji SafeSafe pozwala ocenić grupę ryzyka na podstawie m.in. grupy krwi, chorób przewlekłych i wieku. Prowadzenie dzienniczka zbiera na profilu informacje o odwiedzanych miejscach i ewentualnych objawach. Zebrane dane, jeśli zajdzie potrzeba, wykorzysta później lekarz. 

Aplikację można pobrać ze strony www.koronazglowy.pl. Wszystkie informacje zapisują się na urządzeniu gdzie jest pobrana. Aplikacja SafeSafe daje dostęp do monitorowania własnych działań, ma pozwolić świadomie funkcjonować i zwracać uwagę na działania, które są ryzykowne. Wiedza gdzie byliśmy i jak postępować ma pomóc wykluczyć wirusa z obiegu, a w razie pojawienia się zakażenia dotrzeć do osób z którymi był kontakt.