„Bądź obok mnie” to piosenka artystów Teatru Muzycznego Capitol, która jest odezwą na przypadki napaści i szykanowań do jakich dochodzi ostatnio w Polsce na pracowników szpitali zakaźnych.

- Wobec informacji o hejcie i szykanach, z jakimi spotykają się ostatnio lekarze i pracownicy szpitali w całej Polsce, nie można pozostać obojętnym. To jest ten moment, kiedy trzeba głośno powiedzieć stop, a nawet więcej: bądź przy mnie, jestem z tobą, wspieram medyka. Ci ludzie codziennie narażają swoje życie, żeby ratować nasze - mówi Joanna Kiszkis, rzeczniczka Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. 

Piosenka „Bądź obok mnie” to cover słynnego przeboju „Stand by me” w tłumaczeniu Konrada Imieli, Dyrektora Teatru Capitol. 

W teledysku, oprócz artystów Capitolu, wystąpili również pracownicy szpitala przy ulicy Koszarowej we Wrocławiu wraz z profesorem Krzysztof Simonem, który użyczył swojej twarzy do nagrania. Piosenkę można oglądać już na stronie Teatru Capitol.

- Jeśli nie położymy kresu tym szykanom, to znaczy, że jako społeczeństwo zawaliliśmy najważniejszy egzamin - egzamin z solidarności - dodaje Joanna Kiszkis.

Teatr Muzyczny Capitol apeluje: nie krzywdź - pomagaj, nie niszcz - buduj, nie hejtuj - wspieraj.