Bardzo Młoda Kultura to ogólnopolski trzyletni program realizowany i finansowany prze Narodowe Centrum Kultury. 

- Bardzo Młoda Kultura jest to program wsparcia inicjatyw w zakresie edukacji kulturalnej. W programie mogą wziąć udział przedstawiciele sektora kultury, edukacji, a także członkowie organizacji pozarządowych czy grup nieformalnych. Zwycięskie inicjatywy otrzymają wsparcie w kwocie 10 tysięcy złotych - mówi Tomasz Dąbrowski, pracownik Kobierzyckiego Ośrodka Kultury

Oprócz wsparcia finansowego, które otrzyma 8 inicjatyw, wyłonionych droga konkursową, mieszkańcy mogą liczyć także na pomoc merytoryczną w postaci szkoleń i warsztatów. To jednak nie wszystko. 

Spotkanie informacyjne odbędzie się 9 marca o godzinie 11:00 w sali widowiskowej Kobierzyckiego Ośrodka Kultury, na które serdecznie zapraszam. Poza tym wiele ciekawych informacji jest dostępnych na naszej stronie internetowej - dodaje pracownik.

Projekt ma na celu aktywizacje lokalnej społeczności w kierunku kulturalnym. Jak podkreśla Tomasz Dąbrowski, pracownik Kobierzyckiego Ośrodka Kultury, dla gminnej instytucji będzie to pierwsza tego typu inicjatywa. 

- Jako Kobierzycki Ośrodek Kultury na co dzień zrzeszamy mieszkańców, proponując wiele aktywności. Natomiast ten program pozwoli im wziąć sprawy we własne ręce i podrzucić na kilka ciekawych pomysłu, by rozwinąć nasza działalność - podsumowuje pracownik.

Program ruszył 6 marca. Tego dnia został ogłoszony nabór inicjatyw, a także wszelkie potrzebne regulaminy i formularze zgłoszeniowe.