- Już wszystko mamy prawie gotowe pozostało nam zamontować oświetlenie i ruszamy w poniedziałek - mówi Paulina Wawrzosek, Prosto z Mostu beach bar.

Większość wrocławskich beach barów rusza od 18 maja, a do 23 wszystkie te miejsca mają być otwarte.

- Planujemy otwarcie 22 maja zostały nam ostatnie szlify - podkreśla współwłaściciel Stara Odra beach bar, Cezary Chrobot.

Wprowadzone restrykcje z powodu pandemii uniemożliwiają normalne funkcjonowanie beach barów. Nowe wytyczne obejmują: dezynfekcje stolików, a także toalet co 15 minut. Dodatkowo do beach barów podobnie, jak restauracji można się udać tylko i wyłącznie w towarzystwie rodziny lub też osób z którymi mieszkamy i jesteśmy w pożyciu. Właściciele zapowiadają, że egzekwowanie tej zasady będzie trudne.

- Będziemy na pewno obserwować sytuację, jeżeli przyjdzie 10 kobiet, lub mężczyzn, to będziemy pewni, że nie stosują się oni do przepisów. Natomiast jeżeli przyjdzie jedna dziewczyna i jeden chłopak, to trudno nam będzie zweryfikować, to czy są rodziną, lub parą i mieszkają wspólnie - mówi Piotr Żochowski, współwłaściciel Płynnej Formy beach bar.

Warto korzystać z otwartych beach barów rozważnie i odpowiedzialnie i przestrzegać obostrzeń dotyczących tych miejsc, bo zdrowie i życie są najważniejsze.