BEST IT Festival 2017 to ósma edycja festiwalu informatycznego organizowanego 26 i 27 maja na Politechnice Wrocławskiej przez organizację studencką BEST Wrocław. Pierwszy dzień, piątek rozpocznie się wykładem i warsztatem firmy Intel w temacie Artificial Intelligence. Przedstawiciele firmy przybliżą również jak wygląda praca w Intelu.

W nocy z piątku na sobotę wyłonione w eliminacjach drużyny będą próbować swoich sił w półfinałach najpopularniejszych gier - League of Legends oraz CS:GO. Fani e-sportowych zmagań będą mogli śledzić te rozgrywki i dopingować swoich faworytów w salach ze streamem. Odbędą się także otwarte dla wszystkich turnieje FIFA 17, Mortal Kombat i Heartstone. Podczas nocnego maratonu na gości festiwalu czekać będą także liczne gry planszowe, strefa wolnego grania oraz gry i sprzęt retro.

Największe emocje zapanują w ostatni dzień festiwalu, kiedy odbędą się finały turniejów CS:GO i LoL-a, a widzowie przeniosą się w inny wymiar w przygotowanej strefie wirtualnej rzeczywistości.