-Dbamy o bezpieczeństwo na terenie miejscowości turystycznych gdzie odnotowaliśmy wzmożony ruch w związku z chęcią wypoczynku. Głównie mam na myśli miejscowości górskie gdzie funkcjonują narciarskie patrole policyjne dbające o to, żeby nie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji na stokach ale również policjanci zwracają uwagę na mienie pozostawione przez turystów żeby ograniczyć możliwość kradzieży- wyjaśnia nadkomisarz Kamil Rynkiewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.  

 

Ze względu na to, że część osób pozostanie w swoich miejscach zamieszkania, policjanci sprawdzają też większe aglomeracje miejskie.

 

-Swoim nadzorem obejmujemy chociażby zbiorniki wodne, które niewykluczone, że mogą jeszcze przez kilka następnych tygodni zamarzać w związku ze znacznym spadkiem temperatur. Będzie zwracać uwagę na miejsca sprzedaży alkoholu i papierosów, na miejsca gromadzenia się młodzieży- dodaje nadkomisarz Kamil Rynkiewicz.

 

Ferie zimowe to również zorganizowane wyjazdy dla dzieci i młodzieży. Wydział Ruchu Drogowego będzie sprawdzał stan techniczny autobusów, ich wyposażenie oraz trzeźwość kierowców wiozących dzieci na zimowe obozy. 

 

-Organizatorzy mogą zgłosić taką kontrol telefonicznie- w każdym z powiatów naszego województwa jest wyznaczone miejsce takiej kontroli lub policjancie przyjadą we wskazaną lokalizację przez organizatora i tam autobus zostanie sprawdzony. W tym wypadku dalsza podróż będzie przebiegać bezpiecznie- tłumaczy zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu podinsp. Piotr Wiśniewski.

 

W innych rejonach Polski ferie już się rozpoczęły i na terenie Dolnego Śląska goszczą już dzieci z różnych województw dlatego dolnośląska policja już rozpoczęła swoje działania prewencyjne.