Wakacje to czas odpoczynku. Warto jednak pamiętać, aby przebiegał on bezpiecznie. Z tego powodu w najbliższych dniach rusza akcja „Bezpieczne wakacje” organizowana przez Komendę Wojewódzką i Miejską Policji we Wrocławiu.

Zbliża się okres wakacyjny, więc nie możemy wykluczyć wzmożonego ruchu na drogach. W zawiązku z tym będziemy dostosowywać nasze działania do ilości osób na drogach — tłumaczy nadkom. Kamil Rynkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

W ramach akcji policja będzie sprawdzała trzeźwość i prędkość kierowców, którzy wyjeżdżają na urlop. 

Przestrzegamy przed brawurą i podejmowaniem ryzyka na drodze. Trzeba będzie zmniejszyć również prędkość pojazdu. Wszystko po to, aby bezpiecznie dotrzeć do celu — dodaje nadkom. Kamil Rynkiewicz.

Oprócz tego wszyscy rodzice będą mogli liczyć na sprawdzanie autokarów, którymi będą podróżować ich dzieci na kolonie i wakacje.

Dziś ruszył punkt kontroli autobusów. Na skrzyżowaniu ulic Karkonoskiej i Zwycięskiej policjanci będą kontrolować przez całe wakacje autokary — mówi asp. szt. Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Dodatkowo policja przypomina o zachowaniu bezpieczeństwa w trakcie jazdy i dokładnym sprawdzaniu pojazdu przed wyjazdem.

Należy sprawdzić stan techniczny naszego pojazdu, zapakować go prawidłowo, włożyć bagaż do bagażnika, a najlepiej zapiąć go pasami bezpieczeństwa — wyjaśnia asp. szt. Łukasz Dutkowiak.

Planując wakacje pamiętajmy przede wszystkim o naszym bezpieczeństwie.