Dla miłośników aktywnego spędzania Sylwestra na Dolnym Śląsku czeka wiele możliwości. Na wszystkie biegi wciąż można się zapisać, a szczegóły dotyczące opłat startowych i regulaminów znajdziecie w linkach, które prezentujemy poniżej.

33. Uliczny Bieg Sylwestrowy w Trzebnicy

W Trzebnicy odbędzie się 33. Uliczny Bieg Sylwestrowy Już po raz szósty wydarzenie wzbogacone zostanie o wymiar charytatywny, a zebrane środki pomogą dziecku z terenu gminy Trzebnica.

Dystans biegu głównego wyniesie 10 kilometrów. Początek o godzinie 12.00.

III Bieg Sylwestrowy w Jelczu-Laskowicach

Kolejny bieg sylwestrowy odbędzie się w podwrocławskim Jelczu-Laskowicach. Biegacze zmierzą się na dystansie 5 i 10 kilometrów. Uczestnicy będą mieli do pokonania jedną lub dwie pięciokilometrowe pętle. Start i meta będą się znajdować na terenie Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice. Na zakończenie zawodów organizatorzy przewidują poczęstunek oraz konkurs z nagrodami.

Bieg Sylwestrowy w Jakuszycach

Jeżeli nie macie jeszcze pomysłu jak przywitać nowy, 2018 rok możecie to zrobić na trasie biegu narciarskiego na Polanie Jakuszyckiej. Start odbędzie się w starym 2017 roku o godzinie 23:45, na metę biegacze dotrą już po północy po pokonaniu 6 kilometrów. Po zakończeniu biegu organizatorzy zaplanowali tańce i wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku, jak również nagrody za najciekawsze przebrania. Przygotowane zostaną też pamiątkowe numery startowe.

Bieg Karnawałowy 2018 we Wrocławiu

27 stycznia 2018 r. odbędzie się trzecia edycja Biegu Karnawałowego po ulicach Wrocławia. Start i meta spod Hotelu GEM, gdzie będzie można w kolorowym noworocznym towarzystwie sprawdzić swoją zimową kondycję na dystansie 10 kilometrów. Imprezie towarzyszyć będzie konkurs na najlepsze karnawałowe przebranie.

Uwieńczeniem biegu, poza nagrodami w poszczególnych klasyfikacjach, będzie odlewany medal oraz maska w pakiecie startowym dla każdego uczestnika.

źródło: wroclaw.pl