- Zgłoszenia dotyczyły głównie powalonych drzew, podtopionych budynków i dróg oraz uszkodzonych dachów. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w powiecie wołowskim, gdzie po uderzeniu pioruna zapalił się budynek gospodarczy – mówi st. kpt. Daniel Mucha, rzecznik Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Najgorzej było w powiecie kłodzkim, ząbkowickim, wrocławskim, oławskim, dzierżoniowskim oraz oleśnickim. Strażacy wyjeżdżali do 100 powalonych przez wiatr drzew, siedmiu podtopionych budynków, trzech uszkodzonych dachów – usuwanie skutków nawałnicy nadal trwa.

Ostrzeżenie nadal obowiązuje

Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu informuje mieszkańców Wrocławia o możliwości wystąpienia burz z gradem od godz. 15:00 dnia 11.08.2017 do godz. 24:00 dnia 11.08.2017.

- Prosimy mieszkańców o zabezpieczenie wszystkich przedmiotów ruchomych, znajdujących się na zewnątrz (balkony, ogródki, podwórka) oraz parkowanie samochodów w miejscach nie narażonych na spadające konary lub inne ruchome i ciężkie przedmioty. Na ulicach dostosowanie prędkości jazdy do warunków atmosferycznych - apeluje Centrum Zarządzania Kryzysowego.