- Jak tylko wszyscy dowiedzieli się, że można to rezerwacje mobilne się nie kończyły. Tak naprawdę dzień i noc były nowe zapisy. Jest dosyć gęsto praktycznie do końca miesiąca - mówi Monika Klein, właścicielka salonu fryzjerskiego Monika Klein-stylista fryzur.

- Śmiałyśmy się z dziewczynami, że w środę, kiedy ogłoszone, że będą nas otwierać od poniedziałku, padną serwery. Klientki faktycznie szturmem ruszyły nie tylko na salony fryzjerskie, ale również kosmetyczne. Mamy zapisy od rana do wieczora - dodaje Anna Prabucka, właścicielka salony urody Magia.

Terminy są zarezerwowane nawet do końca miesiąca, a na wizytę można umówić się tylko przez telefon lub internetowo. Klienci nie mogą czekać na swoją kolej w poczekalni. Co ważne, w salonach obowiązuje także zakaz używania telefonów komórkowych.

- Standardy wykonywania zabiegów jeśli chodzi o manicure i pedicure są takie same. Mamy między stanowiskami pleksę oddzielającą klientki - zaznacza Anna Prabucka, właścicielka salony urody Magia.

Niektóre z salonów musiały zmniejszyć liczbę stanowisk. Sprzęt jest dezynfekowany po każdej osobie, a klienci powinni nosić maseczki i rękawiczki, również podczas wykonywanego zabiegu, o ile to możliwe.

- Żeby wyeliminować ryzyko, niestety nie podajemy napojów. Jednorazowe pelerynki, jednorazowe ręczniki. W miarę możliwości na tyle, na ile jesteśmy w stanie - wyjaśnia Monika Klein, właścicielka salonu fryzjerskiego Monika Klein-stylista fryzur.

Problemem jest strzyżenie dzieci, ponieważ w salonie mogą przebywać tylko osoby strzyżone, więc dzieci nie mogą być razem z rodzicami. Po ponownym otwarciu niektórzy podnieśli także ceny za swoje usługi.

- Słyszałam, że koledzy po fachu podnoszą ceny, bo sytuacja jest jednoznaczna, wszystko idzie w górę. My nie chcemy tego robić, bo dosyć mocno przyjaźnimy się z naszymi klientami i uważam, że to byłoby po prostu nie fair - mówi Monika Klein, właścicielka salonu fryzjerskiego Monika Klein-stylista fryzur.

Chociaż salony fryzjerskie i kosmetyczne są już otwarte, to jednak ze względu na duże zainteresowanie, na wizytę być może trzeba będzie jeszcze poczekać.