Na facebooku Akademickiego Klubu Sportowego publikowany jest zestaw różnorodnych ćwiczeń. W ten sposób trenerzy pragną zachęcić studentów i pracowników Politechniki do dbania o sprawność fizyczną. Trening wprowadzający przygotowała studentka Elżbieta Skrzypek. Z kolei Jakub Osóbka zaprezentował, jak prawidłowo się dbać o kręgosłup.

- Witajcie w domowym studio ćwicz zdrowo z PWR. Dziś o rozciąganiu kanapowym, o stanach bólowych kolan i kręgosłupa lędźwiowego - mówi Jakub Osóbka, pracownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Wrocławskiej.

Trenerzy Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWr zachęcają do regularnych ćwiczeń – rano, w przerwie między kolejnymi wykładami i zajęciami online lub oglądaniem seriali.

- Chciałam wam dziś zaproponować trening spokojny, delikatny. Rozgrzewkę zrobimy wspólnie - zapowiada Anna Lisek, pracownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Wrocławskiej.

Treningów jest masa. Każdy znajdzie coś dla siebie, między innymi można nauczyć się żonglować.

- Żonglowanie jest świetnią czynnością, która cudownie wpływa na nasz mózg, poprawia koncentrację i koordynację ruchową - dodaje Jakub Osóbka, pracownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Wrocławskiej.

Dzięki ćwiczeniom po kwarantannie dużo łatwiej będzie wrócić osobom do uprawiania sportu. Więcej informacji można zaleźć na facebooku Akademickiego Klubu Sportowego PWr.