Cyberprzemoc

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Cyberprzemoc, która coraz częściej dotyka nie tylko dzieci, ale także osoby starsze. Dolnośląska młodzież sama zaczyna dostrzegać wiele jej aspektów. Jak z nią walczyć?

Pierwszego dnia ferii zimowych dolnośląska młodzież spotkała się z przedstawicielami województwa, aby poruszyć problem przemocy w internecie, która na przestrzeni lat stale się rozwija. Wniosek wydaje się być prosty.

Przede wszystkim chcemy stawiać na edukację. Wydaję się, że to jest najlepsza forma, żebyśmy minimalizowali zagrożenia w internecie. Co ważne, mówimy nie tylko o edukacji najmłodszych, ale także osób starszych. wszyscy powinniśmy się dokształcać w tym aspekcie. Badania pokazują, że to nierzadko dzieci mają większą wiedzę z zakresu internetu i cyfryzacji niż dorośli – mówi Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji.

Podczas spotkania młodzież sama zwróciła uwagę na edukacje osób starszych, dla których wirtualny świat bywa nieodkryta zagadką.

Sami uczniowie dolnośląskich szkół zwrócili uwagę na spory problem braku świadomości zagrożeń czekających w internecie na osoby starsze. Młodzież doskonale zna niektóre metody czy same zagrożenia, natomiast osoby starsze niezawsze. Nie możemy pominąć tego aspektu – dodaje Grzegorz Macko, wicemarszałek Dolnego Śląska.

Cyberprzemoc wciąż się rozwija. Jak należy z nią walczyć? Młode pokolenie samo zaproponowało sposób, który poprawi ich świadomość poruszania się w tej przestrzeni.

Młodzież sama zaproponowała, aby część lekcji informatyki dotyczyła edukacji na temat zagrożeń cyberprzestrzeni – dodaje wicemarszałek.

Aby dobrze sobie z nią radzić, warto wiedzieć jakie były jej początki i jaką przybiera postać z biegiem czasu.

Ta przestępczość zaczęła się od oszustw. Od pazerności obywateli poprzez sprzedaże menia w niższych cenach, ale z biegiem czasu doszło do takich zjawisk jak stalking, z kradzieżą kont bankowych lub podszywaniem się pod cudze tożsamości – podsumowuje insp. Piotr Leciejewski, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

Internet – bogactwo XXI wieku, jednak źle wykorzystane może sprawić wiele krzywdy.

Zobacz również

W 2017 roku struktura polskiego szkolnictwa przeszła gruntowną przemianę. Zniknęły gimnazja. Ta szybka zmiana wygenerowała jednocześnie wiele problemów. Jednym z nich jest to, że w szkołach podstawowych, których budynki pozostały niezmienione, większa liczba uczniów po prostu się nie mieści.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy