Akcja Czyń Dobro rozpoczęła się jeszcze przed świętami. Kwarantanna, zamrożenie gospodarki i utrudniony dostęp do usług sprawiły, że zapotrzebowanie na artykuły higieniczne wzrosło. 

-Sama akcja rozpoczęła się z inicjatywy Agnieszki Chamioło, pracowniczki ołubińskiego oddziału MOPS-u, która zadzwoniła do mnie jako współzałożycielki Różowej Skrzyneczki, ona zajmuje się dostępnością podpasek w przestrzeni publicznej. Zaproponowała udział w akcji zbierania produktów higienicznych - mówi Adrianna Klimaszewska, koordynatorka akcji #CzyńDobro.

W obliczu sytuacji związanej z koronawirusem zbiórka jest prowadzona przy okazji podstawowych zakupów czy zamawiania posiłków na wynos. Kartony z produktami są pod stałą opieka pracowników społecznych, którzy w odpowiednim momencie odbiorą je i przekażą Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej we Wrocławiu. 

- Mamy kilka punktów we Wrocławiu i Kiełczowie, gdzie znajdują się oplakatowane kartony, do których można wrzucać produkty higieniczne  takie jak mydło, szampon, żel pod prysznic, pasta lub szczoteczka - dodaje koordynatorka. 

Każdy sam może także przyłączyć się do akcji.

- Najważniejsze jest znaleźć miejsce, do którego mieszkańcy przychodzą, bo muszą. Oczywiście właściciel tego miejsca musi wyrazić na to zgodę, jeśli to się stanie, trzeba nas powiadomić. My pomożemy w organizacji - podsumowuje Monika Glińska, koordynatorka akcji #CzyńDobro.

Akcja potrwa do 20. kwietnia.