„Czytanie na dywanie” to akcja Teatru Muzycznego Capitol i Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Od 2014 roku, w każdy wtorek we foyer za witrażem, artyści Capitolu czytali uczniom szkół podstawowych i licealnych literaturę. Ze względu na koronawirusa cykl czytania w przestrzeni podwórka teatru został zawieszony. Powraca on jednak w formie spotkań online.

- W sytuacji, w jakiej jesteśmy teraz, postanowiliśmy realizować online „czytanie na dywanie”. Będzie to polegało na tym, że artysta czyta około 15 minut książki rekomendowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną, która jest naszym partnerem w tym działaniu - tłumaczy Konrad Imiela, Dyrektor Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu.

W ramach zapowiedzi cyklu online i Międzynarodowego Dnia Książki, Konrad Imiela przeczytał fragment „Wszystkich jasnych miejsc” autorstwa Jennifer Niven.

- „Czytanie na dywanie” to nie jest coś, co zastąpi nam czytanie książki. To raczej forma zainteresowania naszych widzów, słuchaczy daną lekturą po to, aby mogli oni później sięgnąć po nią samodzielnie - dodaje Dyrektor Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu.

„Czytania na dywanie” będzie można posłuchać w każdy wtorek, o godzinie 11 na stronie internetowej Teatru Muzycznego Capitol. Jako pierwszy wystąpi Konrad Imiela, który przeczyta fragment książki „Szukając Alaski” Johna Greena.