Śmieci w parkach, lasach i na trawnikach to codzienność. Akcja #damy radę uratować lasy jest inicjatywą, która ma zachęcić do sprzątania terenów zielonych.  

- Wiadomo jak ważne jest dbanie o środowisko. Zaledwie kilka miesięcy temu widzieliśmy Australię, która stała w ogniu. W tym momencie ta sama sytuacja powtarza się u nas w Polsce w Biebrzańskim Parku Narodowym. To jest wołanie o pomoc Matki Ziemi. Zaśmiecanie jej na pewno nie pomaga, więc stąd pomysł na akcję #damy radę uratować lasy - mówi Joanna Radecka, współorganizatorka wydarzenia.

Mimo tego, że za zaśmiecanie lasów grozi mandat, niemal codziennie można natrafić na plastikowe butelki i opakowania na terenach zielonych.  

- Wszyscy bardzo chętnie korzystamy w tym trudnym czasie z dobrodziejstw natury. Chodzimy na spacery, uprawiamy sport na świeżym powietrzu czy wyprowadzamy psa. Zachęcamy by przy takiej okazji wziąć ze sobą worek na śmieci, rękawiczki i zebrać śmieci, które zobaczycie po drodze. Ta akcja powstała, aby ulżyć naturze szczególnie w tym czasie, kiedy tak bardzo jej potrzebujemy - dodaje Paulina Gruda, współorganizatorka akcji #damy radę uratować lasy.

W trakcie spaceru po parku czy lesie można w prosty sposób przyłączyć się do akcji zbierania śmieci.