„Danie dla seniora” to akcja organizowana przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego wraz z restauracjami: Przystań&Marina i Pod Papugami. 

- Dzięki tej akcji można wspierać najbardziej potrzebujących, samotnych seniorów, którzy nie są już w stanie ugotować sobie ciepłego posiłku. Również w ten sposób możemy wspierać lokale gastronomiczne - wrocławskie restauracje, które są w programie - mówi Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Lokale, które biorą udział w akcji, część kwoty z każdego zamówienia przeznaczą na przygotowanie obiadów dla seniorów. 

- Od każdego naszego zamówienia będzie odprowadzone 5 zł na pożywne, ciepłe danie dla seniora, które będzie mu dostarczane 2 razy w tygodniu, co najmniej przez miesiąc - dodaje Dorota Feliks.

Oprócz tego klienci restauracji będą mogli „zawiesić” obiad, czyli ufundować jeden pełny posiłek dla najbardziej potrzebujących. 

- Zamawiając obiad dla siebie, restauracja doliczy nam do rachunku 25 zł, czyli koszt przygotowania obiadu dla seniora. My zyskujemy dobry uczynek, a senior pyszny obiad - wyjaśnia Beata Nawrotkiewicz z WCRS.

„Danie dla seniora” to pełnowartościowy, ciepły obiad, który zostanie przygotowany przez kucharzy restauracji i dowieziony prosto do domów potrzebujących.

- Restauracja sama ten obiad przygotowuje, sama go też dostarcza do seniora, z którym się w pewien sposób zaprzyjaźnia. Instytucją, która nawiązuje kontakt i upewnia się, że senior potrzebuje posiłku oraz kontaktuje się z restauracją jest WCRS - tłumaczy Dorota Feliks

Pomocą zostaną objęci najstarsi mieszkańcy Wrocławia, których sytuacja zdrowotna i materialna jest bardzo trudna, szczególnie w czasach pandemii. 

- Potrzebujących seniorów mamy wielu. W tej chwili opiekujemy się dwudziestoma, ale w kolejce stoją następni. Są to osoby 90+, z reguły samotne, które potrzebują naszego wsparcia - opowiada dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Do akcji „danie dla seniora” cały czas mogą dołączać restauracje, które zgłoszą chęć pomocy do Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.