Zgodnie z decyzją Ministerstwa Finansów, w tym roku termin składania zeznań podatkowych został wydłużony do 31 maja. Podatnicy mają jednak wątpliwości, do kiedy powinni złożyć PIT, jeśli chcieliby skorzystać z ulg.

- Ustawowo termin na złożenie zeznania rocznego mija 30 kwietnia, jednak z uwagi na panującą pandemię termin ten został wydłużony do końca maja. 31.05 to niedziela - w związku z tym termin ten wydłuża nam się do 1 czerwca, a w przypadku złożenia korekty zeznania rocznego - do 30 czerwca - tłumaczy Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu.

Według rozporządzenia, do końca maja będzie można swobodnie korygować zeznania zmieniając nawet organizację, na którą przekażemy swój 1 procent podatku. Jak to jednak wyglada w rzeczywistości? 

- Oznacza to też, że mamy więcej czasu na przekazanie 1% podatku. W tym roku możemy przekazać ten jeden procent składając zeznanie roczne lub PIT-OP do 1.06 korzystając z usługi Twój e-PIT, z systemu e-Deklaracje lub wybierając formę papierową - dodaje Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek.

W zeszłym roku podatnicy przekazali 73 miliony złotych dla wybranych organizacji pożytku publicznego. Warto więc samemu zadecydować na co pójdzie nasz jeden procent.