W mobilnym punkcie Wydziału Komunikacji będzie można złożyć między innymi wniosek o rejestrację pojazdu lub wydanie prawa jazdy. Odebrać będzie można także dowód rejestracyjny lub tablice.

Dzisiaj przyjmujemy dokumenty od mieszkańców. Myślę, że w ciągu tygodnia będziemy tu spowrotem i mieszkańcy będą mogli te dokumenty, które dzisiaj złożyli, odebrać. Myślę, że to ułatwienie dla mieszkańców - mówi Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Inicjatywa naszego starostwa, żeby sprawy załatwiać bezpośrednio na miejscu, żeby mieszkaniec nie musiał przemieszczać się do Wrocławia, to bardzo pożyteczne. Tym bardziej, że będzie to cykliczne - dodaje Barbara Kosterska, członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego i Sekretarz Gminy Siechnice.

Mobilny punkt dotrze do wszystkich gmin powiatu wrocławskiego. Ma to być ułatwienie przede wszystkim dla mieszkańców, którzy nie muszą ponosić kosztów wysyłki dokumentów, mogą to załatwić od ręki.

Trwa to krócej, nie muszę jechać do miasta, mogę załatwić wszystko prawie z poziomu domu i unikam tłumu - zaznacza Joanna Borecka-Papiorek, mieszkanka Gminy Siechmice.

Pracownicy są zabezpieczeni i wyposażeni w środki ochrony osobistej, a załatwienie sprawy trwa do kilku minut. Pierwszy taki punkt pojawił się przed Urzędem Miejskim w Siechnicach. Tylko w ciągu pierwszej godziny skorzystało z niego 8 osób.

Myślę, że nie ma powodów do obaw. Wszystkie wymogi ostrożności i zabezpieczenia są spełnione. Administracja samorządowa stara się działać w ten sposób, żeby życie nie stanęło, a sprawy administracyjne mogły być załatwiane. Może nieco jest to utrudnione i niestandardowe, ale na bieżąco ta praca się odbywa - wyjaśnia Milan Ušák, Burmistrz Siechnic.

Starosta Powiatu Wrocławskiego zaznacza, że takie rozwiązanie jest testowane i jeśli zda egzamin, być może zostanie przyjęte na dłużej.

W Wydziale Komunikacji  mamy duże kolejki, dlatego cały czas pracujemy nad tym, jak to zrobić, żeby je zmniejszyć - dodaje Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Informacje, kiedy i w jakich godzinach mobilny punkt Wydziału Komunikacji będzie dostępny w poszczególnych gminach znajdują się na stronie Powiatu Wrocławskiego.