Brave Kids to projekt edukacyjno-artystyczny, który powstał w 2009 roku. Umożliwia on spotkanie dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata. Dzięki niemu młodzi artyści, często z ubogich środowisk lub doświadczający trudnych warunków życiowych, mają szansę na rozwijanie swoich talentów.

W ramach tego projektu, 17 czerwca do Wrocławia przyjedzie 18 uzdolnionych dzieci z zagranicy. Dołączą do nich również rówieśnicy z wrocławskiej grupy artystycznej. Przez dwa tygodnie wspólnie będą uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach, podczas których wymienią się umiejętnościami, a także przygotują niepowtarzalny, widowiskowy spektakl, w których połączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji. W tym czasie zamieszkają w domach polskich rodzin.

- Dzięki temu będą miały szansę nie tylko znacznie lepiej poznać polską kulturę, ale również zaprzyjaźnić się ze swoimi gospodarzami – mówi Iwona Stankova, koordynator projektu Brave Kids we Wrocławiu - Podczas takiego pobytu bardzo szybko nawiązywane są prawdziwe przyjaźnie, które trwają również po zakończeniu wizyty młodych gości w naszym kraju.

Pierwszy pokaz umiejętności dziecięcych gości będzie można podziwiać 19 czerwca we wrocławskim Klubie Anima, przy ul. Pilczyckiej 47. To właśnie tam oraz w Centrum Kultury Wrocław Zachód przy ul. Chociebuskiej 4-6, odbywać się będą warsztaty dla uczestników projektu.

Po dwóch tygodniach spędzonych w stolicy Dolnego Śląska „odważne dzieci” przeniosą się do Obornik Śląskich, gdzie wspólnie ze wszystkimi uczestnikami projektu z całej Polski będą przygotowywały wielki spektakl finałowy. Po tygodniu powrócą do Wrocławia, by na zakończenie projektu zaprezentować wielkie przedstawienie. W naszym kraju pozostaną do 11 lipca.

W tegorocznej edycji Brave Kids weźmie udział w sumie 164 dzieci, reprezentujących 29 grupy z 17 krajów z Europy, Azji, Afryki oraz obu Ameryk. Podczas pobytu w naszym kraju  gościć będą w sześciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Wałbrzychu, Przemyślu, Białymstoku i Obornikach Śląskich.

Tegoroczna edycja Brave Kids odbywać się będzie również w Koszycach w Słowacji, gdzie przebywać będą uzdolnione dzieci z Polski, Indii, Ukrainy i Brazylii, jak również projekt zawita w rejonie Samtskhe-Javakheti w Gruzji.    

W poprzednich siedmiu edycjach Brave Kids udział wzięło 1044 dzieci z całego świata. W programie uczestniczyło 279 rodzin goszczących i 286 wolontariuszy z dziewięciu polskich miast.