-Krajowa Administracja Skarbowa we współpracy z Polskim Związkiem Głuchych organizuje akcję, która pomoże osobom głuchym i niedosłyszącym roczne rozliczenie PIT. Tłumacze języka migowego będą dostępni 9 marca i 2 kwietnia w Urzędzie Skarbowym Stare Miasto przy ul. Inowrocławskiej 4- wyjaśnia Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu. 

 

W ramach akcji podatnik otrzyma pomoc, nawet jeśli nie jest to jego urząd właściwy miejscowo. Na specjalnych stanowiskach komputerowych można rozliczyć podatek za pomocą usługi Twój e-PIT. Aby to zrobić, trzeba mieć przy sobie ubiegłoroczny PIT i aktualne informacje o dochodach. 

Urząd Skarbowy Stare Miasto już rozpoczął akcję pomocy w złożeniu rozliczenia podatkowego.

 

-W urzędzie skarbowym Stare Miasto gościmy osoby głuche i niedosłyszące, którym kompleksowo udzielana jest pomoc w zakresie wypełniania zeznań rocznych. Tegoroczna akcja odbywa się po raz pierwszy w naszym urzędzie, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem- dodaje Wioletta Kłos, z urzędu skarbowego Stare Miasto we Wrocławiu.

 

Od 1 kwietnia 2012 r. osoby, które mają trwałe lub okresowe trudności w komunikowaniu się i wymagają w związku z tym wsparcia w kontaktach z organami administracji publicznej, przy załatwianiu spraw w urzędach mogą korzystać ze środków wspierających komunikowanie się, w szczególności z pomocy tłumacza języka migowego lub tłumacza przewodnika.