Jedną z nich jest Młodzieżowy Dom Kultury Krzyki. Warsztaty artystyczne tam organizowane są urozmaicone i różnorodne.

- Spróbowaliśmy podzielić zajęcia według pasji artystycznych: tanecznych, plastycznych, wokalnych, muzycznych, instrumentalnych - wymienia Małgorzata Brodzińska, dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury Krzyki.

Przykładem aktywności, która wszechstronnie rozwija dzieci jest taniec. Zajęcia nie tylko rozwijają artystycznie, ale są też formą sportu

- Taniec rozwija koordynację, ćwiczy poczucie rytmu, umuzykalnienie, szukanie fraz muzycznych i rozwija ruchowo - wyjaśnia Monika Kamska, nauczycielka tańca.

Nad dziećmi będą czuwać przygotowani nauczyciele. Forma zajęć będzie przystosowana do wieku uczestników.

- Zajęcia dedykowane są dla dzieci w wieku szkolnym, które mają teraz przerwę w zajęciach, czyli dla dzieci od siódmego do dziewiętnastego roku życia - informuje Brodzińska.

Swoją ofertę dla rodzin przygotowało również wrocławskie ZOO. W ramach Egzotycznych Spotkań zwiedzający będą mogli poznać Afrykarium.

- Można spotkać się z opiekunami zwierząt i zadać im pytania. Można zapytać o to co zwierzęta jedzą, jak mają na imię, jakie są ich upodobania. Tych pytań jest ogromna ilość. Przede wszystkim można zobaczyć pewne rzeczy w bliska, a niektóre nawet i dotknąć - opowiada Paweł Kurzydło, edukator z wrocławskiego ZOO.

Największe wrażenie na dzieciach robią rekiny oraz ogromne hipopotamy. To jednak nie jedyne ciekawe zwierzęta, które można tu zobaczyć.

- Manaty to wyjątkowy gatunek. W Polsce jedynie we Wrocławiu można je oglądać - mówi Kurzydło.

Przez najbliższe dwa tygodnie wiele dzieci na Dolnym Śląsku będzie spędzać czas na tego rodzaju półkoloniach. Rozrywka połączona z nauką i rozwojem spodoba się zarówno dzieciom jak i rodzicom.