Sprawdźcie, kto zagra i co będzie się działo w stolicy Dolnego Śląska podczas tegorocznego finału WOŚP.

Dżem, znany aktor Arek Jakubik z zespołem Dr Misio, Lipali, Hurt, Koniec Świata, Bubliczki, Wolna Grupa Bukowina a także shantymani, Metalowe Dziewczyny, Gitarowa Orkiestra Krasnoludków oraz pokaz zabytkowych pojazdów – to tylko niektóre atrakcje w ramach 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławiu. Podczas trwającego od 12 do 14 stycznia święta wystąpi m.in. kilkudziesięciu wykonawców reprezentujących wszystkie pokolenia i niemal wszystkie gatunki muzyczne.

Tegoroczny Finał będzie podporządkowany pozyskaniu środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę ponad 120 mln złotych.

Koncerty na trzech scenach

Tym razem koncerty będą się odbywać na aż trzech scenach – w Starej Piwnicy przy ul. Krupniczej, w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego i na placu Nowy Targ. Natomiast Wielki Finał 14 stycznia odbędzie się jednocześnie na dwóch scenach – plenerowej na placu Nowy Targ i klubowej w Starym Klasztorze. Na Nowym Targu czekać będą m.in. stoiska gastronomiczne, foodtrucki i stoiska z gorącymi napojami.

Na liczne atrakcje mogą liczyć przede wszystkim najmłodsi uczestnicy imprezy, dla których organizatorzy przygotowali mnóstwo niespodzianek. Będą też tradycyjnie licytacje Wielkiej Orkiestry, a jak co roku – wszyscy wolontariusze WOŚP mogą liczyć na gorącą herbatę z sokiem. W samym Wrocławiu pojawi się ich ponad tysiąc.

Dzięki hojności darczyńców Fundacja WOŚP przez lata działalności zakupiła urządzenia medyczne za kwotę ponad 700 mln zł. W zeszłym roku padł absolutny rekord – ludzie dobrej woli przekazali Orkiestrze ponad 105 mln złotych.

Pozostałe wydarzenia

Oprócz licznych koncertów, pokazów starych samochodów czy orkiestry krasnoludków, w drugi weekend stycznia we Wrocławiu czekają nas również m.in. bieg "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy" na Rynku oraz WOŚP Cup na torze wyścigowym Pixers Ring pod Wrocławiem.