Zeszłoroczna edycja wieczornego maratonu zgromadziła sporą liczbę mieszkanek Kobierzyc, tym razem organizatorzy liczą na powtórkę.

Kobierzycki maraton fitness z niespodziankami

Jak zapowiada instruktorka Marcelina Mocydlarz, w tym roku będzie kilka niespodzianek.

- Na pewno dobra zabawa i ogromny wycisk! Zajęcia będą nieco zbliżone do tych, które stale prowadzę w Kobierzyckim Ośrodku Sportu i Rekreacji, ale na pewno nie zabraknie dawki relaksu, na którą zawsze czekają moje podopieczne - zdradza Marcelina Mocydlarz, instruktorka fitness i absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego.

Pierwszy dzień wiosny - 21. marca - to zdaniem instruktorki dobry moment, aby rozpocząć przygotowania do sezonu letniego. Podczas maratonu, uczestniczki dostaną przedsmak tego, co warto robić, by być gotowym na wakacyjne podróże. 

 - To dobry czas, żeby zacząć myśleć o swoim ciele w kontekście zdrowej i zadbanej sylwetki. Słynny sześciopak i zgrabne pośladki muszą iść w parze z dobrym samopoczuciem i zdrowym ciałem - dodaje instruktorka. 

Darmowe zajęcia fitness dla każdego

Maraton rozpocznie się o godzinie 18. Choć w planie nie zabraknie ćwiczeń, które z pewnością na długo zapodaną w pamięci uczestniczkom, to prowadząca podkreśla, że tego dnia, każdy znajdzie coś dla siebie.

- Absolutnie nie należy się bać. Każda z pań może do nas dołączyć. Te trudniejsze ćwiczenia staram się zawsze pokazywać w lżejszych wersjach. Poza tym można w trakcie zrobić sobie przerwę i po chwili dołączyć. Pierwsze powtórzenia mogą wydawać się trudne, ale z każdym kolejnym powinno być łatwiej - podsumowuje prowadząca. 

Wstęp na wieczornym maraton jest wolny.