Młodzież z organizacji ART JMT podczas gali podsumowała działania z poprzedniego roku. Jak podkreślają przedstawiciele, dalej chcą walczyć z dyskryminacją i łamać granice poprzez kolejne projekty i działania artystyczne. daniem organizatorów żadne granice nie są w stanieich podzielić. Projekt propaguje działania kulturalne wsród młodzieży, która przenosi swoje pasje na całe społeczeństwo. Nieważne są przecież wiek, kolor skóry, wyznanie czy pochodzenie. Każdy z nas ma moc działania  W 2019 roku grupa organizowała warsztaty artystyczne, podczas których uczestnicy rozwijali pasje i zainteresowania. Efektem całorocznej pracy jest musical pt. „Bogaty w pustkę”, który został w pełni przygotowany przez uczestników. Młodzież zaprezentowała go podczas gali. ART JTM zrealizowało między innymi projekt „Kultura bez granic”. W ramach tego przedsięwzięcia powstała multimedialna wystawa z ważnymi cytatami, które miały skłonić mieszkańców Wrocławia do refleksji. Z grupą współpracowała psycholog Agnieszka Piasecka.

- To jest mój cytat, którego nigdy się nie wyprę. Żyjemy tak, jak myślimy o życiu. Jeżeli z kimś rozmawiam i mówi: udowodnię Pani, że życie jest bezsensu, to nie jest sztuka - tłumaczy Agnieszka Piasecka.

Wszystkie działania organizacji mają na celu aktywizację młodzieży oraz zwrócenie uwagi na wartości takie jak tolerancja czy poszanowanie drugiego człowieka. - Chcemy razem tworzyć projekty, działać na rzecz społeczeństwa, pomagać potrzebującym i edukować - dodaje przedstawiciel ART JTM. ART JTM nie zwalnia tempa. W tym roku realizować będzie kolejne projekty i prowadzić warsztaty.