Pożar wybuchł około godziny 16.30 we wznoszonym budynku wielorodzinnym przy ulicy Pięknej na wrocławskich Hubach. Najprawdopodobniej ogień pojawił się na patio oraz na dachu obiektu.

Ze wstępnych informacji wynika, że doszło do zapalenia się materiałów łatwopalnych i prefabrykatów budowlanych. Straż pożarna, której wiele jednostek pojawiło się na miejscu zdarzenia opanowała już sytuację. Z sąsiedniego przedszkola trzeba było jednak ewakuować kilkanaścioro dzieci i opiekunów.

Na szczęście w budynku, gdzie doszło do pożaru nikt jeszcze nie mieszka. Pracownicy budowlani zostali ewakuowani przez kierownika budowy jeszcze przed przyjazdem na miejsce zastępów straży pożarnej.

Dlatego nikomu nic się jednak nie stało, nie ma informacji o jakichkolwiek osobach poszkodowanych. Strażacy opanowali już całkowicie sytuację i nie ma zagrożenia rozprzestrzeniania się gigantycznej chmury czarnego dymu i ognia. Służby przystąpią teraz do wyjaśniania dokładnych okoliczności całego zdarzenia i ustalą jego przebieg oraz przyczyny.