- Jesteśmy gotowi na przyjęcie turystów, którzy co roku tłumnie odwiedzali nasze tereny. To, co teraz możemy zaproponować, to na pewno wypożyczenie rowerów tradycyjnych lub wodnych, a także wycieczki zorganizowane w asyście Melexów- mówi Krystian Okoń, dyrektor Centrum Edukacyjno-Turystyczno-Sportowego w Krośnicach. 

Warto podkreślić, że od niedawna do normalnego funkcjonowania powoli wraca także Szkolne Schronisko Młodzieżowe, które zazwyczaj cieszyło się sporym zainteresowaniem wycieczek szkolnych. Teraz mogą z niego skorzystać na przykład rodziny z dziećmi. Jak przyznają sami mieszkańcy, Krośnice to dobre miejsce, by aktywnie wypocząć. 

 - Jest tutaj mnóstwo zieleni i stawów. Super miejsce do jazdy na rowerze i wszelkich aktywności - dodaje Michał Wójcik, mieszkaniec Krośnic.

- Jednak duże miasto nie daje nam tego, czego potrzebujemy, żeby żyć zdrowo. Świeże powietrze, dużo ruchu i najpiękniejsze widoki na Dolnym Śląsku - przyznaje Beata Iwanicka, mieszkanka Krośnic. 

Wiosenna aura za oknem, mimo pandemii koronawirusa, sprzyja obcowaniu z naturą, której nie straszny COVID-19.

- Jeśli mamy małe mieszkanie w centrum, to naprawdę Dolina Baryczy jest najlepszym miejscem, żeby uciec na weekend z całą rodzina - zdradza mieszkanka.

- Nie popadajmy w panikę. Jeśli stosujemy się do zaleceń polskiego rządu, to nie ma się czego bać. Ruch buduje naszą odporność - tłumaczy młody mieszkaniec Krośnic. 

Mieszkańcy apelują, żeby przy okazji wypoczynku nie zapominać o także zachowaniu porządku. Park Krajobrazowy - Dolina Baryczy właśnie wtedy swoim urokiem z pewnością zaskoczy nie tylko stałych bywalców, ale także nowych gości.