- Obecnie trwają prace przy elewacji zewnętrznej, a także dociepleniu ścian. Wykonano już pokrycie dachu dachówką i montaż stolarki okiennej. Wartość dotychczas prac wykonanych to prawie 4 mln złotych - mówi Julia Wach, Urząd gminy Czernica.

- Hala, to jest takie oczko w mojej głowie. Pragnę żeby, to był taki obiekt z prawdziwego zdarzenia. W mojej gminie jest wielu olimpijczyków - podkreśla wójt gminy Czernica, Włodzimierz Chlebosz.

Na terenie gminy mieszka wielu utalentowanych sportowców, sam wójt jest olimpijczykiem, a pani Urszula Włodarczyk, mieszkanka gminy Czernica, siedmioboistka został wyróżniona przez czasopismo dotyczące lekkoatletyki i znalazła się na 4 miejscu wśród najlepszych lekkoatletów wszech czasów.

- Gratuluję, cieszę się bardzo, że Pani Urszula jest mieszkanką gminy i jestem pewnie, że w tej nowej hali będzie się spotykać z młodzieżą - dodaje wójt gminy Czernica, Włodzimierz Chlebosz.

Termin zakończenia budowli Hali Sportowej jest planowany na lipiec tego roku, a od września dzieci i młodzież będą mogły korzystać z obiektu w stu procentach.