Plebiscyt zorganizowano po raz pierwszy w historii gminy. Wybierano w czterech kategoriach: sportowiec, młodzieżowy sportowiec, drużyna i trener roku. 

Osoby, które wygrały reprezentują naprawdę bardzo wysoki poziom. Są to zarówno nasze zawodniczki z KPR Gminy Kobierzyce, jak i młodzi sportowcy, który mają na swoim koncie sukcesy na aremie międzynarodowej i krajowej - mówi Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

Zwycięzcą KPR Kobierzyce 

Rywalizację zdominował zespół piłki ręcznej KPR Kobierzyce, który został drużyną roku. Oprócz tego trenerem wybrano Edytę Majdzińską, a rywalizację o tytuł sportowca roku wygrała Kinga Jakubowska. 

Czujemy duże wsparcie ze strony kibiców, z którymi prawie co sobotę widzimy się na meczach. W Kobierzycach wspiera nas bardzo dużo osób. Oczywiście ta nagroda jest uwieńczeniem mojej pracy, a tak jak każdy, lubię być doceniona - mówi Edyta Majdzińska, trenerka zespołu KPR Kobierzyce.

KPR Kobierzyce w poprzednim sezonie osiągnął historyczny sukces i zajął 6. miejsce w PGNiG Superlidze Kobiet. W tegorocznych rozgrywkach klub celuje w miejsce na podium i zdobycie medalu. Aktualnie plasuje się na 3. pozycji. 

Daje to wiele radości i motywacji do dalszej pracy. Mam nadzieję, że sprawi to, że w tym roku zdobędziemy historyczny medal - dodaje  Edyta Majdzińska, trenerka zespołu KPR Kobierzyce. 

Bal Sportu w Kobierzycach po raz pierwszy 

Docenieni zostali także młodzi zawodnicy. W kategorii młodzieżowy sportowiec zwyciężył Maksymilian Włoszek, który od od siedmiu lat trenuje judo. 

Nie spodziewałem się, ale to bardzo duże wyróżnienie. To był rok, w którym zdobyłem najwięcej medali i pierwszych miejsc. Mistrzostwa Polski zaczynają się od kategorii wiekowej młodzik, więc dla mnie to będzie w tym roku - tłumaczy Maksymilian Włoszek, zawodnik judo.

W internetowym głosowaniu w ramach plebiscytu oddano 618 głosów na każdą z kategorii. Na mieszkańca przypadał jeden głos.

Myślę, że to duży sukces gminy i sportowców, że taki plebiscyt został przeprowadzony - dodaje Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

Oprócz wyników plebiscytu, podczas balu sportu na gości czekało wiele atrakcji, m.in. pokazy taneczne i akrobatyczne.

To pierwsza edycja Balu Sportu w Kobierzycach, jednak wiele wskazuje na to, że na stałe wpisze się w kalendarz imprez gminy.