Mikrogranty to ogólnomiejski program. Projekty mają doprowadzać do integracji i aktywizacji Wrocławia. Są to bardzo często warsztaty, spacery, słuchowiska, tworzenie wideo reportaży, broszur, gier miejskich, a także akcji podwórkowych lub teraz balkonowych.

- Nam zależy na tym, żeby każda osoba, która żyje w naszym mieście czuła, że jest ta przestrzeń dla niej i może wystartować w naszym programie. Wtedy dostanie od nas wsparcie finansowe, ale też organizacyjne i promocyjne - mówi Anna Bieliz, Strefa Kultury Wrocław.

- Te wszystkie druczki i papiery nie są trudne. Dziewczyny z Mikrograntów bardzo pomagają. Najważniejszy jest pomysł, dobry, prosty, żeby zapisać go w trzech zdaniach, a potem dostajemy pomoc - podkreśla Jacek Sterczewski, Łokietka 5 Infopunkt Nadodrze.

Zgłosić się można ze swoim pomysłem przez formularz, który jest dostępny na stronie wrocław.pl/mikrogranty. Każda osoba od 13 roku życia może wziąć miasto w swoje ręce. Wrocławianie nie raz zachwycili już swoimi projektami.

- Od razu sugerujemy, żeby to były takie projekty adresowane do 20 osób. Najlepiej na otwartej przestrzeni, na powietrzu - podkreśla Anna Bieliz, Strefa Kultury Wrocław.

Od 1 do 15 maja przyjmowane są projekty do programu Mikrogranty strefa kultury Wrocław i koordynatorzy akcji służą pomocą w formalnościach.