Życie Króla jest poukładane i pełne zajęć. Do czasu, kiedy na swojej drodze spotyka bardzo dociekliwego chłopca. Ile Żab Waży Księżyc to historia o zapracowanym dorosłym, który dzięki chłopcu na nowo zaczyna budować relacje międzyludzkie. 

- Historia o królu, który wiedzie spokojny żywot w swoim królestwie. Pracoholik, który zapomniał o czułości. Mały chłopiec pojawia się w jego życiu i burzy ład - mówi Agata Cejba, aktorka.

Spektakl jest kierowany do dzieci od piątego roku życia. Poza historią relacji Króla i Chłopca, będzie niósł za sobą coś jeszcze. W trakcie przedstawienie aktorzy będą współgrać z autorska techniką „malowania światłem”, stworzona przez wrocławska grupa Cloud Theater.

- Po zaproszeniu od agaty Kucińskiej stworzyliśmy kolejną część tego oprogramowania. Ta technika pozwala wykorzystać rysunek jako formę artystycznego wyrazu. Pomyślałem, że byłoby cudownie, gdyby ten pomysł wpadł w ręce innych twórców. Oni dzięki temu nadali mu zupełnie innego wymiaru - dodaje Teo Dumski, Cloud Theater.

Jak przyznaje reżyserka i scenarzystka Agata Kucińska na początku pojawił się samo pomysł połączenia tych technik. Tekst, który umożliwił jej wykorzystanie malowania światłem okazała się sztuka Maliny Prześlugi. 

- Jak zobaczyłam twórczość Clode Theater, to od razu uznałam, że jest to przestrzeń, która pozwala wprowadzić lalki. Szukałam tylko tekstu, który obroni tę technikę. Wtedy trafiłam na tekst Maliny Prześlugi - zdradza Agata Kucińska, reżyserka i scenografka spektaklu. 

Ile zatem waży księżyc?

- Cztery kwadryliony - podsumowuje reżyserka.

Premiera spektaklu już 7. marca we Wrocławskim Teatrze Lalek.