Mimo pandemii koronawirusa, do użytku mieszkańców oddano nowo powstałe przejście dla pieszych przy drodze krajowej 94.

- Udział gminy to była zakup doświetlenia tego przejścia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad finansowała projekt organizacji ruchu, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, a także przebudowanie chodnika na wysokości przejścia - mówi Milan Ušák, burmistrz Siechnic.

W 2020 i 2021 roku w Siechnicach miała być realizowana o wiele większa inwestycja. Budowa fragmentu drogi miedzy Siechnicami a św. Katarzyną. 

- Przed nami lada dzień wejście na plac budowy ogromnej inwestycji. Dalsze prace nad budową odcinków drogi miedzy Siechnicami a św. Katarzyną, warte ponad 5,5 miliona złotych. Wykonawca już gromadzi materiały - dodaje burmistrz.

Na liście rezerwowej  cały czas znajduje się także fragment drogi w Żernikach Wrocławskich. Jak na razie prace nad nową szkołą w Siechnicach zostały wstrzymane, ale jak zapowiada Burmistrz Siechnic - Milan Ušák,, taki stan nie potrwa długo. 

- Wykonawca poprosił o zawieszenie wykonania umowy. Do czasu wyjaśnienia kolejnych etapów wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej. Dla mnie nie do przyjęcia będzie długa niepewność w zakresie finalizacji tej inwestycji - twierdzi burmistrz.

Prace nad jedną z najważniejszych inwestycji ostatnich lat trwają. Budowa multimodalnych węzłów przesiadkowych, na które z pewnością czekają mieszkańcy Siechnic i Św. Katarzyny nie powinna ucierpieć na pandemii. 

- Tutaj informacje są o wiele lepsze. Budowa wre. Na obu węzłach wykonawca mieści się w harmonogramie. Ta inwestycja powinna być zakończona w pierwszym terminie - podsumowuje burmistrz. 

Burmistrz zapewnia, że nie ma na terenie gminy inwestycji, która na skutek pandemii COVID-19 zostałaby zatrzymana.