IV Forum Kobiet Przedsiębiorczych to wydarzenie zorganizowane przez Powiat Wrocławski. Uczestniczyły w nim kobiety biznesu, przedstawicielki samorządów gmin i powiatów. Tematem tegorocznej edycji było „wbrew stereotypom: mam wybór, jestem sobą, działam”.

- Spotkałyśmy się tutaj dzięki zaproszeniu pana Romana Potockiego. Jesteśmy mu za to bardzo wdzięczne, że jest ktoś, kto docenia naszą pracę, nasze codzienne działania - opowiada Beata Jagielska, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Ratowic.

- To jest podziękowanie za trud i pracę wszystkich kobiet. Panie, oprócz prowadzenia obowiązków domowych, prowadzą biznes i zasługują na szacunek - tłumaczy Sławomir Hryniewicz, Radny Powiatu Wrocławskiego.

Z racji zaproszonych ok. 300 kobiet, wydarzenie odbyło się we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.

- Hala jest wyjątkowym obiektem na tego typu wydarzenia. Halą zarządza kobieta, więc w mojej ocenie Hala Stulecia jest kobietą. Przed nami Dzień Kobiet, zatem nie wyobrażam sobie innego miejsca na to wspaniałe wydarzenie, kiedy gromadzimy przedsiębiorcze panie w jednym miejscu. Jest to preludium do właściwego Dnia Kobiet, które już przed nami - mówi Magdalena Piasecka, Prezes Hali Stulecia.

W ramach IV Forum Kobiet Przedsiębiorczych zostały zorganizowane panele dyskusyjne dotyczące m.in mody, diety oraz ćwiczeń. 

- Przygotowaliśmy spotkania ze specjalistkami: są to między innymi dietetyczki, kobiety związane z modą. Myślę, że przy takim przekroju pań i repertuarze, jaki przygotowaliśmy na to wydarzenie, każda z kobiet znajdzie coś miłego dla siebie - dodaje Starosta Powiatu Wrocławskiego, Roman Potocki.

Forum Kobiet Przedsiębiorczych to cykliczne wydarzenie. Ma na celu budowanie świadomości o rosnącej roli kobiet w życiu społecznym i gospodarczym.