- Serdecznie wszystkich zapraszamy. Zaczynamy o godz. 12:30. Nowością będzie udział wszystkich 10 rodzin świętych - zachęca, Elżbieta Woźniak-Łojczuk, rzecznik prasowy Orszaku Trzech Króli.

W kolumnie orszakowej nowością będzie postać patrona Wrocławia - Jana Chrzciciela. Na trasie zobaczymy sceny: dworu Heroda, czy walki dobra ze złem. Podczas orszaku odbędzie także wielkie kolędowanie z dziećmi z chóru anielskiego.

- Dzieci wykonują kolędy z wielką radością. To jest dla nich wielkie przeżycie, dzięki śpiewaniu wyrażają swoją wiarę w Boga - mówi siostra Lucyna Gocyła, koordynatorka chóru.

- To jest wspaniała sprawa. Cieszymy się, że mamy szanse występować na orszaku. Śpiewem chwalimy Boga. - dodają dzieci z chóru anielskiego.

Święto trzech króli obchodzone 6 stycznia jest jednym z najstarszych świąt chrześcijańskich. Ślady obchodów tej uroczystości napotykamy już w III wieku pod nazwą Epifanii.

- To jest taki dzień, kiedy królowie składają dary. Można przyjść świetnie się bawić, ale także można pomagać. Caritas tym razem będzie zbierał pieniądze na rzecz klubowego centrum aktywności dzieci i młodzieży - mówi Paweł Trawka, rzecznik prasowy wrocławskiego Caritas.

Łącznie w ostatnich 9 orszakach przeszło przez ulice Wrocławia ponad 120 tys osób. Latarnik jest bardzo ważną postacią tego wydarzenia, bo niesie ważne przesłania i światło.

- Światłość w ciemności świeci. Latarnik niesie światło nadziei i prowadzi do tego, który jest prawdą i wyzwoleniem do Jezusa Chrystusa narodzonego - podkreśla Tomasz Żytka, Latarnik.

Orszak trzech króli wystartuje 6 stycznia o godz. 12:30 z Ostrowa tumskiego, wielki finał odbędzie się na rynku, gdzie wystąpi zespół Arka Noego.