Wrocławianie za podstawową zasadę zapobiegającą przegrzaniu się organizmu w większości podali picie wody, a także lekki ubiór w jasnych kolorach, spędzanie czasu nad wodą czy noszenie nakrycia głowy. 

- Jeżeli na zewnątrz jest tak wysoka temperatura i duże nasłonecznienie - unikajmy bezpośredniej ekspozycji na słońce. Uwzględnijmy również noszenie lekkiego ubrania oraz kapelusza. Myślę, że jeśli jest faktycznie tak ciepło jak w tej chwili, to jeśli nie mamy takiej potrzeby, unikajmy chodzenia w środku dnia - mówi Ewa Jankowska, prof. nauk medycznych, lekarz kardiolog.

Picie jak największej ilości płynów to jedna z podstawowych zasad, która może pomóc nam uniknąć odwodnienia.  Pamiętajmy, że kawa, herbata i napoje słodzone przyczyniają się do utraty płynów. Dlaczego tak ważne jest picie dużej ilości wody podczas upałów? 

- Woda, elektrolity - są niezbędne dla prowidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Ponieważ z jednej strony wpływa to na serce, układ krążenia, a ich prawidłowe funkcjonowanie jest zależne od właściwego nawodnienia oraz zawartości elektrolitów - podsumowuje lekarka. 

Pamiętajmy zatem, że nawet jeśli udajemy się na krótki spacer - warto zabrać ze sobą butelkę wody.