Przed Urzędem Miejskim na placu Nowy Targ jest 10 kolejek w zależności od załatwianej sprawy. Mieszkańcy ustawiają się w swojej kolejce i czekają aż zostaną wywołani przez mikrofon. Przed wejściem mierzona jest temperatura, należy mieć także maseczkę.

- Urząd jest dezynfekowany, a pracownicy mają rękawiczki i maseczki, także ten tryb obiegu dokumentów jest taki, jak był, ale bardzo dbamy o to, żeby wszystkie osoby, które czekają nie weszły do środka na raz, bo byłoby ich tam za dużo - mówi Arkadiusz Filipowski z biura prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Centra Obsługi Mieszkańca są otwarte od poniedziałku do piątku. Codziennie dostępne są także jednostki ZUS-u. Tam również stosowany jest zaostrzony reżim sanitarny, a wyznaczona osoba pilnuje tego, ile osób wchodzi do budynku.

- Klienci muszą zachowywać odstęp, jeśli stoją w kolejce do nas. Wchodzi się pojedynczo, a kolejka stoi za zewnątrz, więc do budynku wchodzą tylko klienci, którzy są aktualnie obsługiwani - dodaje Iwona Kowalska-Matis, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa dolnośląskiego.

Urzędnicy zachęcają, aby korzystać z możliwości załatwiania formalności przez internet.