Od 16 kwietnia obowiązywać będzie nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Można to zrobić za pomocą szalika, maseczki lub własnoręcznie wykonanej przyłbicy.

Co jest potrzebne, aby w domu zrobić przyłbicę ochronną?

Żeby zrobić cztery przyłbice wystarczy zaledwie godzina. Potrzebne są:

- folia do bindowania,
- kolorowe tasiemki,
- klej na gorąco,
- zszywacz,
- nożyczki.

- Dodatkową rzeczą, którą ja jeszcze stosuje, jest karimata. Powtarzam zawsze, jak ktoś do mnie dzwoni zapytać, jak zrobić przyłbice, żeby ona też była wygodna. Ona musi być lekka i miła do ciała, więc od spodu przyklejam pasek karimaty - mówi Ewa Solima, artystka, która własnoręcznie robi przyłbice.

Robienie przyłbic może okazać się także dobrym zagospodarowaniem czasu wolnego. Takie przyłbice można wykorzystać na własny użytek, ale także wesprzeć biały personel.

- Przy tym jest też fajna zabawa, jeśli można naklejać naklejki. To nie musi być przyłbica, która straszy, tylko właśnie taka śmieszna, którą można w gronie rodzinnym wykonać z dzieciakami, a tym samym pomóc innym - dodaje Ewa Solima.

Własnej roboty przyłbice dla potrzebujących

Ewa Solima od dwóch tygodni wykonuje około 60 przyłbic dziennie dla szpitali, przychodni i aptek. Pomysł wziął się z dobroci serca i będzie trwał, dopóki będzie zapotrzebowanie.

- Dzięki facebookowej grupie wrocławskich wolontariuszy chłopaki rozwożą do szpitali przyłbice. Podjeżdżają, ja tylko wieszam worki do którego szpitala i w ciągu 20 minut, a nawet szybciej przyłbice są na miejscu - wyjaśnia Ewa Solima.

Na profilu facebookowym Ewowe przyłbice można znaleźć krótką instrukcję, jak własnoręcznie wykonać przyłbice.

CZYTAJ TAKŻE: