- Bardzo nam się podoba. Mówiąc szczerze jazda spontaniczna. Poszliśmy akurat na spacer i zobaczyliśmy tramwaj, stwierdziliśmy, że się przejedziemy - mówi Magdalena, mieszkanka Wrocławia.

Podczas jazdy tramwajem czas umilali wyjątkowi muzycy Paweł Nienadowski, Wojtek Konopko i Ania Pawłowska, a także wokalista i saksofonista Jakub Luboiński, a jak się gra w takim jazzowym tramwaju?

- Cudownie, to jest niesamowita inicjatywa. Ludzie idąc chodnikiem spoglądają, co to się dzieje. Sam kiedyś patrzyłem na takich muzyką, a teraz jestem na tym miejscu. Mam przyjemność grać z niesamowitymi osobami - podkreśla Jakub Luboiński, wokalista i saksofonista.

Uczestnicy podróżowali tramwajem z 1982 roku typu konstant 102na , zwanym cyklopem. Tym razem była to jednorazowa akcja , jednak tramwaj będzie jeździł regularnie w czerwcu i lipcu.

- Jest to rozpoczęcie sezonu 2020. Od kilku lat organizujemy jazz tramwaj Vertigo jest to akcja kulturalna, zawsze zbiera miłośników jazzu i tramwajów - dodaje Mikołaj Sawicki, Klub Sympatyków Transportu Miejskiego.

Dla Vertigo luty to wyjątkowy miesiąc.

- W tym miesiącu odchodzimy piąte urodziny, ale to jest tylko rozgrzewka przed lipcowym festiwalem jazzowym, kiedy ten tramwaj również ruszy na wrocławskie drogi na co gorąco zapraszamy - mówi Michał Rogula, Vertigo Jazz Club & Restaurant.

Na przejazd tramwajem nie obowiązują bilety – jest on darmowy i nie trzeba rezerwować miejsc. Wystarczy wsiąść i jechać.