Wstęp na wszystkie wydarzenia poza występem kabaretu Hrabi jest bezpłatny. 

Program festiwalu: 

8 września (piątek)

Rynek

·        10.00  Wielka Wrocławska Parada Krasnoludków na otwarcie Festiwalu.

 

Ogród Staromiejski

10.30–13.00  Wielki konkurs plastyczny dla szkół podstawowych i przedszkoli na najpiękniej udekorowaną chatkę.

10.00–14.00 Wielka Wioska Krasnoludków. W programie m.in. występy cheerleaderek, animacje i zabawy z grupą wokalno-taneczną, gry planszowe.

11.00-15.00 – specjalne bezpłatne kursy Krasnalowym Tramwajem (z przystanku: Opera).   

 

9 września (sobota)

Ogród Staromiejski

·        11.00–17.00 Krasnoludkowe bajki przygotowane specjalnie na festiwal przez Teatr Układ Formalny, nowy wrocławski teatr dla dzieci, młodzieży i dorosłych - pierwszy w Polsce zespół przygotowujący spektakle w języku migowym.

·        11.00 i 14.00 „Rowerowe esy floresy”  – na mapie miasta powstają dziwne, kolorowe ścieżki. Nikt nie wie, kto maluje te esy floresy. Ich zagadkowy wzór przypomina ślady… rowerowych opon! Czy kołami można pomalować miasto? Wrocławskie krasnale zapraszają na jednośladową przygodę.

·        12.00 i 15.00 „Na migi!” – Gdyby na świecie zabrakło dźwięków, jak można by powiedzieć „kocham Cię”? Czy  mówić to znaczy rozmawiać? Jak gadać, by się dogadać? Na pomoc zwaśnionym krasnalom przychodzi niezwykły język migowy. 

·        13.00 i 16.00 „Między innymi” – Między innymi czasem trudno jest żyć. Zwłaszcza, gdy jesteś zwyczajnym krasnalem, a przyszło Ci założyć dwie różne skarpetki. Ta odmienność spada Ci na głowę i nie wiesz jak sobie z nią poradzić. Ech, nasz bohater przekona się na własnej skórze, co to znaczy wyróżniać się w tłumie, ale też jak sobie z tym radzić.

·        11.30–15.00  Rodzinna gra miejska „Krasnale na naszych podwórkach” W tym roku festiwalowa gra miejska nawiąże do dawnych dziecięcych zabaw. Pomalujemy kredą i poskaczemy w gumę, poznamy dawne wyliczanki i sami wymyślimy nowe.  Gra dla drużyn od 2 do 5 osób. Zgłoszenia przez stronę internetową festiwal.krasnale.pl.

·        11.00–17.00  Wielka Wioska Krasnali W programie m.in tworzenie gipsowych odlewów krasnoludków, warsztaty plastyczne i tworzenia krasnalowych laleczek, strefa kuglarstwa pełna kolorowych baloników i baniek mydlanych oraz strefa przygotowana przez specjalistów od miniatur – Kolejkowo, festiwalowe graffiti, pamiątkowe zdjęcia w krasnalowym atelier fotograficznym. 

 

Krasnoludkowa Strefa Kultury –warsztaty DJ’skie i łapania dźwięków świata oraz warsztaty projektowania krasnalowych gier planszowych.  

·        17.00 Zakończenie działań Wielkiej Wioski Krasnali i Krasnoludkowej Strefy Kultury w Ogrodzie Staromiejskim.

·        21.00 -24.00 Krasnalowe Silent Disco - zabawa przy muzyce, tyle że… w zupełnej ciszy.

 

Wrocławski Teatr Lalek

·        19.00 – występ kabaretu Hrabi - „Cyrkuśniki” Bilety w cenie 25 zł do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej we Wrocławiu (Rynek 14).

 

10 września (niedziela)

Ogród Staromiejski

·        11.00 – 13.00 Krasnoludkowy Poranek Literatury -  Bajki w wykonaniu znanych i lubianych postaci świata kultury.

·        13:00 – 13:30 Pokaz iluzji dla dzieci na Scenie Letniej

·        13.30 Zakończenie Festiwalu

Szczegóły:  festiwal.krasnale.pl

Festiwal Krasnoludków 2017 - WYDARZENIE 

Krasnalowe Silent Disco - SZCZEGÓŁY