Stowarzyszenie Kibiców Wielki Śląsk już od dłuższego czasu angażuje się w pomoc najbardziej potrzebującym. Do tej pory wspierali wrocławskie placówki medyczne, zbierając artykuły spożywcze oraz higieniczne dla białego personelu.

W czasie największej pandemii, kiedy wszystkie branże były wygaszane, my, jako społeczność kibiców, organizowaliśmy pomoc dla szpitali i różnych placówek medycznych. Przy okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy wsparli akcje. To dzięki wam udało się pomóc tylu osobom - mówi Przemysław Piwowarski ze Stowarzyszenia Kibiców Wielki Śląsk.

Również w tym roku, z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, kibice rozpoczęli zbiórkę dla Domu Dziecka „Wiosna" w Krzydlinie Małej. Zebrane środki zostaną w pełni przeznaczone na wyposażenie sali gimnastycznej w tej placówce.

Zrobiliśmy kosztorys. Wyszło na to, że potrzebujemy około 15 tysięcy złotych i właśnie na taką kwotę uruchomiliśmy zbiórkę na portalu zrzutka - tłumaczy Przemysław Piwowarski.

Oprócz tego, od środy 3 czerwca przez cały miesiąc, wolontariusze ze Stowarzyszenia Kibiców Wielki Śląsk zaczęli rozwozić posiłki dla kombatantów i sybiraków. 

Już od rana zaczęliśmy rozwozić posiłki. Podzieliliśmy się z Wojskami Obrony Terytorialnej i dwa razy w tygodniu dowozimy kombatantom i sybirakom te posiłki. Dla nas to zaszczyt, że możemy poznać swoich bohaterów - dodaje Przemysław Piwowarski

Kibice Śląska pokazują, że sport może łączyć i jednoczyć również w kwestii pomocy najbardziej potrzebującym.