Trzebnica już od dwóch lat organizuje kino plenerowe dla mieszkańców. Do tej pory wydarzenie odbywało się na parkingu przy Art Kawiarni koło budynku Gminnego Centrum Kultury i Sportu. Tym razem projekcja będzie miała miejsce na scenie między Stawami Trzebnickim.

Pomysł wyszedł od Burmistrza Gminy Trzebnica, Marka Długozimy. My postanowiliśmy zrealizować ten pomysł w rzeczywistości, nadać mu realny kształt i stąd pomysł na kino plenerowe. Najwyższy czas, aby wyjść na zewnątrz i nie zamykać się w czterech ścianach, połączyć dwie przyjemności: oglądania dobrego filmu wśród pięknych okolicznościach przyrody - mówi Aleksandra Kuriata, kierownik Działu Kultury, Kina i Widowisk w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy. 

Dzięki pięciometrowemu ekranowi widzowie będą mogli co tydzień w najlepszej jakości oglądać filmy wybrane przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy. 

Jestem przekonany, że widzowie będą zadowoleni. Mamy już rozeznanie w tym kierunku, robiliśmy kina plenerowe w ubiegłym roku i dwa lata temu, a teraz przy ekranie jaki mamy do wyświetlania filmów, tym bardziej będzie udany seans - tłumaczy Leszek Borsuk, z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy. 

Wydarzenie odbywa się z zachowaniem wszelkich norm epidemicznych i procedur bezpieczeństwa, dzięki czemu mieszkańcy swobodnie będą mogli uczestniczyć w projekcji. 

Odległości będą zachowane według wytycznych i rozporządzenia rządu. Wszystkie procedury, jeśli chodzi o bezpieczeństwo widzów, jak najbardziej będą przypilnowane ze strony Gminnego Centrum Kultury i Sportu - wyjaśnia Aleksandra Kuriata

Jako pierwszy będzie wyświetlony polski film „Tylko mnie kochaj”. 

Liczymy na dobrą frekwencję. Oby pogoda dopisała - dopowiada Mateusz Kempa, Radny Gminy Trzebnica.

Pierwsza projekcja odbędzie się już w najbliższy piątek o godzinie 21.30.