- W niedzielne popołudnie policjanci ruchu drogowego z Ząbkowic Śląskich otrzymali informację, że kierowca samochodu ciężarowego z naczepą może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania i zatrzymali kierowcę. W trakcie jazdy widzieli, że kierowca zachowywał się nienaturalnie, samochód przyspieszał i zwalniał. Po zatrzymaniu wzięli dokumenty kierowcy. W momencie wysiadania widać było, że mężczyzna nie jest trzeźwy - informują dolnośląscy policjanci.

Potwierdziło to badanie alkomatem. 33-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że kierowca jest obywatelem Ukrainy. Jak ustalili policjanci w tym dniu 33-latek wyruszył w trasę z Wrocławia i planował dojechać do Nysy. Mimo planowanej drogi  o 9 rano wypił wódkę. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie a o zatrzymaniu poinformowano Konsulat.

Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami a o jego losie zdecyduje sąd. Dla przypomnienia za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.