W odpowiedzi na czas bez imprez masowych, artyści wychodzą naprzeciw. 

-Cykl koncertów był zainspirowany i wywołany taką koniecznością, że nie mogliśmy zrobić żadnego eventu w przestrzeni miejskiej ze względu na obostrzenia- mówi Radosław Michalski z Biura Promocji Miasta Wrocław.

-Główny teledysk zapraszający na event mówi o tym, że otwieramy miasto, otwieramy okna i serca na ludzi. Mówimy o otwartym Wrocławiu, mieście jakim zawsze był- dodaje Michalski.

Koncerty z dachu Wieży Matematycznej, Akademii Sztuk Pięknych, czy Muzeum Współczesnego będzie można oglądać online w cyklu koncertów Dachu Wrocławia od niedzieli 7 czerwca. Wiele miejsc, wielu muzyków i gatunków. Wyjątkowość wydarzenia podkreślają sami artyści. Poza nietypową sceną na jakiej przyszło im grać dodatkowo pogoda odegrała oskarowo scenografię.

-Mieliśmy taką piękną pogodę, że w trakcie drugiej piosenki wyszła tęcza i mieliśmy przepiękne niebo. To był zachód słońca bo udało nam się wieczorem grać. Powiem, że to było niebywałe przeżycie, przez to, że to było da dachu było to niezwykłe- opowiada Justyna Szafran, piosenkarka związana z Wrocławie.

Maciej Wojciechowski, dyrygent Puelle Cantantes z Wrocławia, opowiada o trudnych warunkach jakie pokonał chór dziewczęcy. Dziewczęta to młode artystki, ale stawiły czoła wyzwaniu i na Wierzy Matematycznej we Wrocławiu a capella zaśpiewały wiele ciekawych utworów.

Transmisje będzie można oglądać na fanpage’u Wroclaw [Wroclove]