Creative Mornings to globalna inicjatywa spotkań, które odbywają się raz w miesiącu w 211 miastach na całym świecie. Wydarzenia organizowane są we Wrocławiu już od 3 lat.

- Tematy zmieniają się co miesiąc i są wymyślajane przez miasta, które należą do inicjatywy Creative Mornings w kolejności ich przyłączania się. Ten temat został nadany przez miasto Quebec w Kanadzie - tłumaczy Katarzyna Budzyń, organizatorka Creative Mornings we Wrocławiu.

Prelegentką styczniowego Creative Mornings była Patrycja Rozbicka, pomysłodawczyni International Days czyli Międzynarodowych Dni Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.

- Hasło tegorocznych International Days jest zbieżne z naszym hasłem styczniowym. Postanowiliśmy to jakoś połączyć i w marcu zorganizować pierwsze anglojęzyczne spotkanie, a teraz takie spotkanie wprowadzające, które wychodzi właśnie od słowa roots - korzenie - dodaje Katarzyna Budzyń.

- Mamy studentów z Brazylii, Indii, Pakistanu także cały świat. Stąd ten pomysł na inicjatywę, żeby trochę zintegrować tych anglojęzycznych studentów z polskimi studentami. Pokazać co robimy i jaką dużą wartość niesie za sobą różnorodność międzykulturowa - wyjaśnia Patrycja Rozbicka, pomysłodawczyni International Days. 

International Days odbędą się między 24 a 26 marca w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego.