Zapraszamy na kończące akcję wydarzenia poświęcone Gwinei.

15 września 2017, godz. 18:00, galeria Mieszkanie Gepperta

„Bel Air” : wernisaż wystawy Leona Podsiadłego we współpracy z Magdą Podsiadły
Wystawa prezentuje rzeźby i grafiki mentora wrocławskiej rzeźby, profesora Leona Podsiadłego, zainspirowane jego pobytem w Gwinei. Na ten niezwykły kraj spojrzymy poprzez doświadczenie jego i jego rodziny. Opowieść uzupełni rozmowa ojca z córką, Magdą Podsiadły, która po wielu latach wraca do Konakry, by odnaleźć uczniów ojca i odwiedzić ich gwinejski dom. 

15 września 2017, godz. 20:15, Verigo Jazz Club
Koncert Bossa Nova i zakończenie zbiórki pieniędzy
 w ramach akcji „Książki dla Gwinei” . Bilety na cały wieczór: 20 zł  Część kwoty z biletów zostanie przeznaczona na akcję Książki dla Gwinei.

Gwinea ma jeden z najwyższych współczynników analfabetyzmu na świecie. Dodatkową trudnością jest fakt, że jej mieszkańcy porozumiewają się w kilkunastu językach, a jedynego języka, jakim mogą komunikować się wszyscy, czyli języka francuskiego,  zaczynają się uczyć dopiero w szkole.  Potrzebują do tego książek, a wielu rodziców na to nie stać. Ufundowane przez wrocławian elementarze zostaną przekazane dzieciom za pośrednictwem gwinejskiego Ministerstwa Edukacji i Walki z Analfabetyzmem. Są napisane po francusku i uzupełnione o kilka polskich wierszy. W książce są także projekty okładki – dzieło wrocławskich uczniów. 

Każde 5 złotych to 1 elementarz, który trafi w ręce 5 uczniów z 5 kolejnych roczników. 100 tysięcy elementarzy pomoże aż 500 tysiącom dzieci (a pośrednio także  ich rodzeństwu, rodzicom i dziadkom).

Więcej informacji na stronie akcji: www.KsiazkiDlaGwinei.pl