Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla podopiecznych fundacji. Ceny książek zaczynają się od pięciu złotych, wszystko zależy od ich stanu oraz popularności. Książki pochodzą od darczyńców i są zarówno nowe, jak i używane.

- Mamy przeróżne gatunki. Od literatury kobiecej, poprzez fantasy, kryminały, książki podróżnicze, aż do bajek. Myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie - mówi Magdalena Zych, wolontatiusz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

- Kwota zbiórek z akcji Kup Pan Książkę, które są już wspaniale wpisane w naszą tradycję, oscyluje wokół 20 tysięcy. To jest kwota, do której bardzo się przyzwyczailiśmy i nie może być absolutnie mniej. Na to liczymy - dodaje Magda Golnik z Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

Kup Pani książkę to akcja nawiązująca do Dnia Kobiet. Dwa razy w roku odbywa się kiermasz pod nazwą Kup Pan Książkę.

- Przez te cztery dni jesteśmy miejscem, gdzie wrocławianie mogą nabyć książki, a przy okazji zrobić tak fantastyczny gest w stosunku do dzieciaków z hospicjum i po prostu zrobić coś fajnego - tłumaczy Patryk Straszak z Kina Nowe Horyzonty.

Kiermasz w każdej swojej edycji cieszy się sporym zainteresowaniem. Pomaganie łączy się tutaj z udanymi zakupami.

- Bardzo dobry pomysł. Jeszcze się na nic nie zdecydowałam, przeglądam książki, ale są tu ciekawe pozycje.

- Kupić tanio książkę, pomóc komuś jak najbardziej dobry pomysł. Polecamy.

- Oczywiście, że tak. Zawsze miło jest znaleźć dobre książki do czytania, a jednocześnie mieć poczucie, że pieniądze z tego celu zostaną przeznaczone na coś dobrego. To cieszy.

Kolejny kiermasz charytywny Kup Pan Książkę odbędzie się za kilka miesięcy.